Söve Nedir?
Söve Nedir?

Söve Nedir? Söve Bir çok alanda kullanılan bir malzemedir. Öncel Cnc Makine Sizlere bu konuda söve ne demek ve söve imalatı konusunda yardımcı olacak. Bir çok imalatçı Söve Nedir Tanımını ve anlamını merak ediyor. Söve, Strafor Eps’den Düzenli bir şekilde kesilip üzerine kendine has bir sıvının kaplamasıyla beraber ortaya çıkmasında mevcuttur. Bu sayede kesilen strafora güzel bir görünüm sağlamaktadır. Yapıda Kullanılması gereken Sövelerin Güneş, Rüzgâr, Yağmur, Sıcaklık Değişiklikleri Gibi Dış Etkenlere Mutlaka Dayanaklı Malzemeler Kullanılması Gerekmektedir. Söve Nedir? Diyecek Olur İseniz Söve Kelimesi Son Zamanlarda Günlük Yaşamda Her Alanda Sıklıkla Karşılaşabileceğimiz Bir Sözcüktür. Söve Kavramını Genellikle Televizyonlarda, Reklam panoları, dergi ve bunlar harici olan sosyal medya platformlarında görmeniz mümkündür. Elbette Sövenin Ne Olduğunu, Sövenin Ne İşe Yaradığını, sövenin Faydalarının Neler Olduğu Gibi Farklı farklı Sorular Sorulmaya Başlanmıştır.

Söve Makinası

Söve Makinası, Cnc Strafor Kesme İşlemi Yapar. Bu Kesimi Sıcak Bir Tel İle Temiz Ve Gayet Kullanışlı Bir Şekilde Yapmaktadır. Söve Kesim Makinası İle 3d Döner Tabla Kesim İşlemi Yaparsınız. 3d Döner Tabla Tezgâhın Üzerindeyken Klavye Yardımı İle Beraber 3d Döner Tablayı Oynata Bilirsiniz. Cnc Eps Kesim Makinası Hatta Makinaları Yapacağınız İşleri Olduğundan Çok Kolaylaştırmaya Yarar. Söve Kesim Makinası Fiyatları, Tezgâh Çeşitlere Göre Değişebilir. Bu Tezgâh Çeşitleri Birbirinden Farklı Şekilde Çalışır. Bazı Makinalar Tam Otomatik Çalışırken Bazı Makinalar İse Manuel Olarak Çalışma İşlemi Yapar. Bu Makinalar İşinizi Hızlandırmaya Ve Daha Seri Üretime Geçmenizi Sağlamak İçin Tasarlanan Makinalardır. Cnc Eps Kesim, Xps Cnc Kesim Gibi Makinalar Sayesinde Daha Seri (Hızlı) Üretim Yaparsınız.

Öncel Cnc Makine

Söve Ne Demek?

İlk olarak Söve Ne Demek bu konu üzerinde detaylı bir açıklama yapmak istiyoruz. Söve, İnşaat Ve Mimari Alanı İle İlgili Basit Bir Kavramdır. Son Yıllarda İsmi Duyulan Ve Talep Gören Söve İle İlgili Daha Fazla Bilgi İçin Buradan Ayrılmayınız.

Söve Ne Demek? Diyecek Olursanız Söve Esasında Teknik Bir Kavram Olmakla Yeterli Kalmaz. Bununla Birlikte İnşaat Ve Mimari Sektörü İle İmalatlarda bu Sektörünü çok yakından İlgilendirmiş Bir Ürün haline gelmiştir. Sövenin Amacı Nedir Mi? Binaların Kapı Ve Pencereleri dışarıdan gelen yağmur suyu gibi gelebilen her daim akıcıdır ve Sıvı Maddelere Karşı Korumaya Yaramaktadır. Bu Şekilde Oluşabilecek Etkenlere Karşı Bariyer Oluşturmak Ve Güvenliği Sağlanmaktadır.

Fakat Pencere Ve Kapılar Bir Binanın Dış Cephesinde Olan Ve Görselliği Doğrudan Etkileyen Unsurlardır. Bunun Yanı Sıra Zamanla Mimarinin De Etkisi İle Söveler Yalnız İnşaat Mühendisliğini İlgilen Birer Alan Olmaktan Çıkmıştır. Estetik Kaygılar Ve Tasarım Konusu Olmak İsteyen Söveler Birer Mimari Öğe Olarak Daha Fazla Ön Plana Çıkmıştır. Söveler Genel Olarak Kapı Ve Pencerelere Uygulanır. Bunun Yanı Sıra Fonksiyonellerinkileri Sebebiyle Dış Cephe Pencere Ve Kapılarına Uygulanır. Söveler Zamanla İç Mimarinin De İlgisini Çekmiş Bunun Yanı Sıra Estetik Kaygılarla İç Cephe Sistemlerinde De Tasarlanmaya Başlamıştır.

Diğer Özellikleri;

Söveler, Bütün Pencere Sistemlerinde Ki Çevreler Ve Çerçevede Ki Başlığınız, Söve Ve Eşik Denilen Elemanlardan Oluşur. Sövenin Esas Ana Yatay Kısmı, Pencerenin Üst Başlık Gibi Pencere Çerçevesinin Tepesini Oluşturan Kısma Denir. Sövenin ana dikay parça kısmı pencere çerçevesinin kenarına yerleştirilen elemanlardır. Bu Etkenler Ana Dikey Parçalarını Meydana Getirir. Bu pencerelerin tabanını oluşturan ana dikey elemanına kapı girişi diğer adıyla eşik denilir. Ayrıca Jambin Gibi Unsurlarla Tamamlanan Sövelerin Esas Unsurlar İle Beraber Ana Hatları Bunlardır.

Sövenin Fonksiyonelliğini Ve Zorunluluğunun Yanında Günümüz De Artık Estetik Kaygılarla Beraber Tasarlandığı Göz Önüne Alarak Söve İmalatının Da Çeşitlendiği Anlaşılmalıdır. Günümüzde Pek Çok Ve Farklı Malzemeden De Söve İmalatı Yapabilmek Mevcut Hale Gelmiştir. Dış Cephede Kullanılacak Söveler Bakımından Sadece Dikkat Edilmesi Gereken Noktalardan Biride İklim Şartlarına Dayanıklı Malzemeden Yapılmış Olmasıdır.

Sövede Mantolama Da Çoğu Zaman Birlikte Yapıldığı Görülmektedir. Bu Şekilde Bina Dış Cephesinin Tamamlanır. Bunun İçin Hem Farklı Görünüme Kavuşmak İstediği Fonksiyonellik Hem De Estetik Bakımdan Yapıya Değer Kattığı Görülebilir. Konutlar Ve Bazı Binalarda dış Cephelerini süsleyici Görünümler Kazandıran Söve Uygulamalarına Talebin Git Gide Arttığı Görülmektedir.

Söve İmalatı Nedir?

Söve İmalatı Nedir, Söve İmalatı yapabilmeniz için bir çok üretim makinesine ihtiyacınız olacaktır. Söve İmalatı Nedir, dendiğinde akla ilk gelen öncel cnc makine şirketidir. Bir çok ülkeye şekillendirme makinelerini gönderim sağlayan firma sizlere bu konuda destekçi olacaktır. Söve İmalatı Nedir dendiğinde Şekillendirme, kesme ve eritme tarzında makinelere ihtiyacınız olacağını unutmayın. Sizlere bu konuda hakkında yardımcı olabilmek için aşağıda makinelerimizin bilgilerini paylaşıyoruz.

 Makinalarımız Özellikleri & Fiyatları

Cnc Eps Strafor Kesim Makinası     =      $15.000,00

Cnc Eps Strafor Kesim Makinası, Cnc Strafor Kesim Makinası binaların dış yalıtım Yalıtım Ve Süs yapma Amaçlı Kullanılır. Söveler, Paneller, Taç, Kat Silme, Aplik Kilit Taşı Gibi muazzam Ürünlerin Üretiminde Kullanılmaktadır. Cnc Strafor Kesme Makinası 3 Boyutlu Kesimler Yapmakla Kalmaz Birde Süsleme Yapma Amacına Yarar. Stropiyer Kesim Makinası Straforlara 3d Vb. Gibi Şekiller Vererek 3 Boyutlu Kesimler Ortaya Çıkar. Bu Kesimlerde En Çok Tercih Edilen İşletmeler Oteller, Kafeler Ve Restoranlardır. Bu İşletmeler Strafor Kesim Makinası Süsleme Amaçlı Kullanıyor.

3d Döner Tabla    =  $ 3.500,00

3d Döner Tabla Modülü, Cnc Strafor Kesim Makinasına Takılırız. Bu Sayede 3 Boyutlu Kesimler Meydana Çıkar. Çokgen, Burgulu Çokgen, Eğik Burgulu Çokgen Gibi Birçok Ürün 3d Döner Tabla Modülü İle Yapılır.

Söve Harç Kaplama Makinası     =    $ 6.800,00                                                                                                                                             

Söve Kaplama Makinası 30-560 Mm Arası Genişliğe Kadar Tüm Cephe Kaplamalarını Ve Söveleri Kaplaya Bilme Gücüne Sahiptir. Kalıbın Hem Montaj Hem de De Montajı Oldukça Kolaydır. 70 Kg Kapasiteli Harç Haznesi Temizliği Oldukça Kolaydır. Bunun Yanında Harç Çekme Makinası Tam Otomatik Harç Karıştırma İle Alırsanız Beraber Uyumlu Olurlar.

Söve Harç Karıştırma Makinası (1000 Kg)      =    $ 6.800,00

Söve Harç Karıştırma Makinası Harç Karıştırma Makinası 1000 Kg, Söve Yapımlarında Kullanılan Akrilik Harcı Karıştırıp Tam Kıvamına Getirmesini Sağlayan Makinadır. Bunun Yanı Sıra uzman Elektrik Tasarımı Ve Kalite Güvencesine Karşı Dayanıklı Bir Taşıma Sistemidir. Bunla Beraber Doğru Tartma Sistemleri Harç Boşaltma Vanasının eşsiz Tasarlanması Ve Sızdırmazlığıyla birlikte, Harç Sızıntısını Önlemektedir. 7 Operatör Dokunmatik Olan Panel Arayüzü Sizin İçin En İyi Bir Çalışma Ortamı Sunmaktadır. Hızlı Kurulum Süresinde, az maliyetli Kurulum, Otomatik söve Kaplanma İşlemi, Güvenli Çalışma, Kullanışlı Üretim Kayıplarını Azaltmaktadır.

Söve Harç Karıştırma Makinası Tam Otomatik     =    $ 19.000,00

Söve Harç Karıştırma Makinası Tam Otomatik Etkili Güvenlik Kontrol Sistemi Gibi Profesyonel Elektrik Tasarımı ile işinizi en iyi kalitede görebilirsiniz. Kalite inancıyla zorluğu yenmeye Karşı dirençli Harç Taşıma Sistemi, Doğru Tartım Sistemi Harç Boşaltır.  Ve Vanasının eşsiz Tasarımı Ve Su geçirmez özelliği sonucunda, Harç Sızıntısını Önlemektedir. 7 Operatör Dokunmatik Panel Ara yüzü Sizler İçin Güzel Bir Çalışma Ortamı Sunar. Daha Sonra Hızlı Kurulum Süresi, Düşük Kurulum Maliyeti, Otomatik Kapanma İşlevi, Güvenli Çalışma Ve Kullanışlı Üretim Kayıplarını Azaltmaktadır.

Standart Harç Püskürtme Makinası     =    $ 7.500,00

Standart Harç Püskürtme Makinası Manuel Tetiklemeli Tek Tabanca ile çalışmaktadır. Elbette isteğinize göre donanım ve özelliklerde oynamalar sağlayabiliriz. Kesilmiş Straforla beraber, Paneller, Köşe Taşları Gibi eskimiş şekilde Bulunan Ürünlerin Üzerine Pompa İle Basınç Uygulanır Bunun Sonucunda Harç Püskürtür. Tabanca Bunlardan Bağımsız Olarak Sürücü Kontrolüyle Çalışır Aynı Zamanda Aynı Anda Kullanırken Pompa Buna Uygun Bir Basınç Üretmektedir.

Söve Harç Püskürtme Makinası Tam Otomatik      =   $ 16.000,00

Harç Püskürtme Makinası Tam Otomatik Harç Püskürtme Makinası Tam Otomatik Ne İşe Mi Yapar? Kesilmiş Strafor, Panel, Köşe Taşı Vb. Gibi Ham Halde Bulunan Ürünlerin Üzerine Harç Püskürtme İşlemi Sağlar. Söve Harç Püskürtme Makinası Tam Otomatik Ne Mi İşe Yarar? Strafor Kesildikten Sonra, Harcın Üstüne Püskürtme Yaparak Straforun Sertleşmesini Sağlamaktadır.

Eps Strafor Desen Baskı Makinası       =      $ 16.000,00

Bu Desenleri Isıtılmış Bir Kalıbın Yüksek Basınçta Ürüne Kuvvet Uygulayarak Elde Etmek Mümkündür.

Eps Strafor Desen Baskı Makinası Kalıbı       =      $ 2.300,00

Eps Strafor Desen Baskı Makinası Kalıbı Kalıpları Alüminyumdur Ve Bu Makinaların Yüzeylerinde Yapışma Engelleyici Telefon Kaplama Bulunmaktadır.

Oval Sütun Ve Kemer Kesme Makinası       =       $ 7.500,00

Oval Sütun Ve Kemer Kesme Makinası 3d Cnc Strafor Kesimi gibi daha farklı birçok desenleri kesme işleminde Yer Alır. Cnc Makina Fiyatları Tezgâh Ve Makina Çeşitlere Göre Değişir. Eps Kesim Yerine Xps Kesim Makinası Tercih Ederseniz Fiyatlar Değişir. Yeni Arge Çalışmalarımızı Tercih Etmek İsterseniz Hem İşiniz İçin Hem de Orada Görevli Bulunan Çalışan İçin İyi Ve Kolay Olacaktır. Bu Yüzden Yeni Arge Çalışmamızı Tercih Etmenizi Tavsiye Ederim.

Kenar Gön Yeleme Makinası         =       $ 9.500,00

Kenar Gön Yeleme Makinası üst Korumalı Kapak İle Güvenli Çalışma Hizmeti Sunmak İçin Öncel Cnc Makinalarını Tercih Etmenizi Tavsiye Ederim.

Cnc Makinaları Tezgâh Ve Tezgâh Çeşitlere Göre Fiyatları Değişir. Bu Tezgâh Değişikleri Fiyat Ve Taleplere Göre De Değişir. Siensi Makinalar Tezgâhları; Kesim, Püskürtme, Karıştırma Olarak Da Söylenilebilir. Cnc Kesim Straforları Temiz Ve Oldukça Kullanışlı Kesim Yapar. Püskürtme İşlemi Straforların Zerine Harç Püskürtür Ve Bu Püskürtme Sayesinde Strafor Kaplanmış Olur. Harç Karıştırma İse Harççı Akrilik İle Karıştırarak Kullanışlı Harç Kendisine Uygun Harç Elde Etmenizi Sağlamaktadır. En Çok Tercih Eden İşletmeler; Oteller, Kafeler Ve En Çok Tercih Eden Sektör İse İnşaat Sektörümüzdür.

Strafor Atığı Kırma Makinası          =            $ 6.000,00

Strafor Atığı Kırma Makinası, Eps Strafor Kırma Makinası, Kesimden Artan Hurda Straforları Tanecikler Halile Getirip Ayırmaya Yarayan Bir Makinadır.

Strafor Atığı Eritme Makinası          =         $ 11.000,00

Strafor Atığı Eritme Makinası: Strafor Atığı Eritme Makinası, Söve Kesimden Artan Hurda Straforları Eritmeye Yarayan Bir Makinadır.

Cnc Xps Stropiyer Kesim Makinası          =        $ 12.000,00

Cnc Makinesi bilgileri için bizleri Arayınız…

Söve Kaplama Makinası Söve Kalıbı              =      $ 45,00

Söve Ve Paneller Üzerine Harç Yapmak İçin Söve Kaplama Kalıplarına İhtiyaç Duyarız. Söve Kalıpları 3 Mm Panel Kalıpları İse 3 Mm Olmaktadır.

Titanyum Tel               =               $ 540,00

Titanyum Kesme Tellerimiz; Dünyada genel olarak Bütün Üretim yapanların El ile Kesme Aletleri Arasındadır. Cnc Kesme Makinaları Ve Blok Kesme Makinalarında Kullanımında Bİ O Kadar Uygundur.

0,20 Mm = 540 $ + KDV

0,30 Mm = 490 $ + KDV

0,40 Mm = 470 $ + KDV

0,50 Mm = 465 $ + KDV1 Kg Ve Üzeri Alışverişlerde %10 İndirimli.

Ti-Ni-Cr Alaşım – çok güzel bir tertipe sahip manuel kesme telidir. Bakır Kaplı Titanyum Tel De Bakır Tabaka Dan Da Daha İyi İyileştirmeye İzin Verir. Kaplanmamış Malzemeye Kıyasıyla Isı Dağılım Oldukça Profesyoneldir. Bu Malzemede Ki Ama Cnc Çeşitli Kesme İşlemlerini Kanıtlamak İçin Tasarlanmıştır.

Sıradaki Makinalarımız Öncel Cnc De Yeni Tasarlanmış Makinalardır. Çok Merak Ediyorsanız Gelin Hep Beraber Makinalara Göz Atalım.

Cnc Router Eps & Hızlı Soğuk Kesim

Cnc Router Eps         =          $ 18.000,00

Cnc Router Eps Ne İşe Yarıyor? Diye Soracak Olursanız; Router Eps Bir Bilgisayardır. Bununla Birlikte, Giriş Düzeyinde Bile, Genellikle Makul Kalite ve Güvenilir Sonuç Elde Edilebilir. Bazı Dekoratif Objeler Yaratmak İstiyorsanız Hatta Sadece Biraz Denemek İsterseniz, Bu Makina Deneyebileceğiniz En İyi Seçimler Arasında Olmalıdır. Örneğin, Öncel Cnc Makine Geniş Bir Çalışma Yüzeyine Ve Oldukça Basit Aletlere Sahip Kalmakla Kalmaz. Bunun Yanında Frezeleme Ve Hatta Kesme İçin Yeterli Kılınabilir.

Şekil Verme Makinası Farklı Şekil Verme Makinaları Da Vardır. Soğuk Kesim, Baskı, Sıcak Tel Gibi Birçok Kesim Yönetimi Vardır.

Cnc Router Eps Kesim Makinası Özellikleri
MAKİNE EBATLARI2100 x 3000 x 2250 mm
KONTROL PANOSU1000 x 800 x 1100 mm
TABLA ÖLÇÜLERİX=1650 mm Y=3000 mm
MAKİNE KESİM KAPASİTESİ1500x2000x500
MAKSİMUM KESME ÖLÇÜMLERİX=1500 mm Y=2000 mm Z:500 mm
MAKİNENİN ENERJİ TÜKETİMİMinimum 1 KW En yüksek 5 KW
 X EKSENİNDE MOTOR GÜCÜ VE SAYISI2 adet 4.5 NM motor
Y EKSENİNDE MOTOR GÜCÜ VE SAYISI2 adet 4.5 NM motor
Z EKSENİNDE MOTOR GÜCÜ VE SAYISI1 adet 4,5 NM motor
MİLİ MOTOR GÜCÜ VE SAYISI1 adet 1.5 KW 12000d / d
MAKİNE KONTROL PROGRAMIMach 3
G KODU PROGRAMLARILazy cam
MAKİNE HAREKET SİSTEMİlineer ray ve kramayer dişli

Router Makinamızım Özellikleri Bunlardı Şimdi Geçelim Diğer Makinamızın Fiyat Ve Özelliklerine.

Hızlı Soğuk Kesim Makinası       =     $ 19.000,00

Hızlı Soğuk Kesim Makinası Kaliteli ayyaş (sünger) Ve bunun gibi Malzemeleri İstenilen Ölçülerde Düzgün, Yüksek Hassasiyetle Kesme İşlemi Uygular.

Öncel Cnc Makina Hızlı Soğuk Kesim Makinası Dokunmatik Ekranda Yapılacak Farklı Programlar İle Farklı Ebat Ve Numaralarda Birçok Malzemeyi Kesebilirsiniz. Sıcak Kesim Yerine Soğuk Kesim Yapmaktadır. Titanyum Telden Farklı Kesim Telleri de Mevcuttur.

Hızlı Soğuk Kesim Makinası Özellikleri:
 • Sünger Kesim Makinası Makina Ebatları                                            3150 X 3000 X 2750 Mm
 • Kontrol Panosu                                                                               1000 X 800 X 1100 Mm
 • Tabla Ölçüleri                                                                                  X = 2100 Mm Y = 2000 Mm
 • Makina Kesim Kapasitesi                                                                  2100 X 2000 X 1050
 • Uygulanabilir Tel Numarası                                                               ABRASİV 0,25 Tel
 • Maksimum Kesim Ölçüleri                                                                 X = 2100 Mm Y = 2000 Mm Z = 1050 Mm
 • Makinanın Enerji Tüketimi                                                                 En Düşük 1 Kw En Yüksek 5 Kw
 • X Ekseninde Motor Gücü Ve Sayısı                                                     1 Adet 4,5 Nm Motor
 • Y Eksenin De Motor Gücü Ve Sayısı                                                    1 Adet 4,5 Nm Motor
 • Makina Kontrol Programı                                                                   Mach 3
 • G – Ode Programı                                                                             Lazy Cam
 • Makina Hareket Sistemi                                                                     Lineer Ray Ve Kramayer Dişli

Tavsiye ettiğimiz diğer konu başlıkları: Söve Ve Isı YalıtımıSöve Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Kapı kasaları, pencere ve balkon gibi doğramaların çevresinde kullandığımız dekoratif unsurlardır. Ancak piyasada tüm dekoratif unsurlara kapı kasaları da denir.


Tavsiye ettiğimiz diğer konu başlıkları: Enerji Verimliliği Kanunu


Binada ısının en çok yayıldığı yerlerden biri pencerelerdir. Kapı çerçevesinin pencere ortasına uygulanması ısı kaybını önlemeye yardımcı olur.

Söve Uygulamalarında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kapı kasa yapımından sonra klasik mantolama yapılıyorsa dekorasyon aşamasından önce derz yapımından sonra yapılmalıdır.

Yeni bina kayıt altına alınacağı için süreç kataloğu cephenin bir bütün olarak çalışmasını sağlayacak. Böylece cephede oluşabilecek çatlakların önüne geçilecektir.

Öncel Cnc Makine Sayesinde Derzler cephede tamamen muntazam bir yüzey elde etmemizi ve kılcal çatlakları önlememizi sağlar.


Tavsiye ettigimiz diğer konu başlıkları: EPS mi XPS mi


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz